Як без проблем відправити посилку за кордон

Сьогодні корпорація «Міст», заснована 1989 року вихідцем зі Львова Ростиславом Кісілем у Торонто (Канада), знана в усьому світі. Вона стала надійним партнером, який справді- таки тримає міст через океанічні простори між українцями в Америці та їхніми родинами, друзями, близькими, діловими партнерами, поєднуючи всіх духовно та матеріально. Тепер «Міст» — велика корпорація, що об’єднує кілька дочірніх компаній. Докладніше про її різнобічну діяльність ми ведемо мову з Наталією Брандафі, директором компанії «Міст-Америка».

— Пані Наталю, історія вашої компанії може слугувати класичним прикладом віртуозної майстерності становлення в бізнесі фактично з нічого. Зараз маєте понад 300 представників. Тисячі працівників зобов’язані вашій компанії робочими місцями й стабільною зарплат-нею. Отак би в Україні господарювали — давно би вийшли з економічної кризи. Якість вашого обслуговування робить вашими постійними клієнтами навіть тих, хто вирішив скористатися послугами корпорації «Міст-Америка» випадково, з необхідності.

Назва вашої компанії, як жодна інша, повно відображає суть і направленість діяльності. Ви справді міст — міст між родинами та друзями, яким через океанічні простори струменить тепло від серця до серця, від дому до дому. Сьогоднішня наша розмова присвячена при-ватним відправленням. Дозвольте поставити вам, як керівнику корпорації, запитання: які труднощі найчастіше виникають у ваших клієнтів на початках знайомства з діяльністю корпорації? Як без проблем відправити посилку за кордон?

— Із досвіду роботи знаю, що найбільш важливим є правильне заповнення митної декларації СN23, від якої залежить митне оформлення та пропуск посилки через кордон. Опис того, що пересилає клієнт, повинен бути деталізованим: усі найменування речей, їх кількість і вартість. Особливу увагу слід звернути на правильне зазначення ціни — тут є певні особливості. Звісно, новоприбулим не завжди просто самотужки впоратися з оформленням документів, тому наші працівники й представники готові приділити кожному клієнту стільки уваги, скільки того вимагає ситуація: щоби відправлення дійшло до адресата якнайшвидше, а на етапі отримання посилки не виникло жодних ускладнень із митницею.

—      Чому одні посилки митники відкривають, а інші — ні? Тобто що спрацьовує на активізацію допитливості працівників митниці? Чи є тут якась закономірність?

—      Тут знову ж таки дуже важливим фактором є заповнення декларації. Подумайте самі: якими  мають бути дії митника, якщо посилка важить 25 кг, а відправник указав, що там — тільки светр, шапка, штани й, наприклад, шкарпетки? Звісно, він зобов’язаний перевірити, що ж там може тягнути на таку вагу. Аналогічною буде ситуація, якщо ви написали в декларації лише «подарунок» або «вживані речі», а посилка має невідповідно велику вагу. Митники не тільки бажають, але й зобов’язані перевірити, що саме міститься в цьому відправленні.

У посилках некомерційного призначення, скажімо, коли висилають щось у подарунок родичам або друзям, потрібно звернути увагу на кількість однотипних товарів у одному вкладенні (коли ідентичними або схожими є перелік товарів, найменування, модель, розмір). Бо якщо це все явно перевищує потреби одержувача та його сім’ї, митниця може розглядати такі вкладення як призначені для комерційного використання. Тому, наприклад, не варто класти в одну посилку більш як три однакові речі. Також треба взяти до уваги: якщо посилки на ім’я одного й того ж адресата відправляються частіше ніж раз на місяць, то тут теж є ризик, що вислане класифікують як «товари не для особистого використання». Вихід є простий — щось  вислати, наприклад, на маму, щось — на тата, а щось, можливо, на когось із інших членів родини. У будь-якому з випадків наші представники нададуть вичерпну консультацію, а якщо виникне потреба, то й практичну допомогу.

— А ось іще запитання. Жінка купила речі на розпродажу, а митники порахували їх за початковою ціною. Вийшла чимала сума, і вони вимагають сплати мита. Що потрібно зробити, щоби залагодити ситуацію?

—      Такі ситуації є типовими й зазвичай виникають тому, що відправник не порадився з нашими працівниками чи аґентами. Ось зовсім недавній приклад. На розпродажу жінка купила для зятя курточку від Armani за $120, а на ціннику була вказана початкова сума — десь до $585. Теж виникла розмова про розмитнення. Бо, за чинними законодавчими нормами, вартість товару перевищила поріг суми для безмитного ввезення. Тому треба класти в посилку, наприклад, у кишеню тієї речі, яка куплена на сейлі, чек із крамниці, де вказано реальну ціну. Ще правильніше — зовсім відірвати по-передній цінник. Але коли вже таке сталося, а чек на реальну ціну зберігся, спробуйте переслати його або вислати ксерокопію. Якщо чека немає, перевірте сайт магазину, можливо, там і досі є оголошення про сейл із фотографіями речі, яку ви придбали. Це часто може вирішити ситуацію на вашу користь.

—      А який зараз поріг безмитного ввезення? Тобто на яку суму можна відправити посилку, щоби не платити додаткового мита?

— Законодавство України про порядок увезення та митного оформлення особистих речей, товарів і транспортних засобів інформує про те, що митом не обкладаються посилки, вартість яких не перевищує 300 EUR, або еквівалента за курсом (у доларах це сьогодні складає $395), а вага — не більша за 50 кг (110 фунтів).

Якщо ж виходить на те, що мито потрібно сплатити, слід мати уявлення про суми митних платежів. Вони складають приблизно 33 % від різниці між вартістю, визначеною митницею, і вартістю, дозволеною для ввезення без сплати митних платежів. Митниця має право сама визначити вартість товарів у посилці, якщо відправник не надав вчасно рахунків від продавця. Є ще один нюанс, на який хочу звернути увагу. Українська митниця також має право користуватися цінниками європейських каталогів, зроблених для митників Європейського Союзу, де ціни часто є вищі, ніж у крамницях США. Дещо інакше — із Росією, Узбекистаном і ще поки що Казахстаном (щодо відправок у цю країну очікуємо змін). Тут обмеження складають 30 кг (66 фунтів), а вартість посилки не повинна перевищувати 1 000 EUR. Для інших країн безмитна вага відправлення теж до 30 кг.

—      А якщо й вага, і ціна перевищують поріг безмитної посилки?

—      Якщо вага посилки або (зверніть увагу на це) сумарна вага кількох посилок для одного отримувача перевищує 50 кг, то такі відправлення митниця вважає комерційним вантажем, а не посилками, і за них вам повинні нарахувати митні платежі незалежно від вартості. Для пересилки таких товарів стягується сукупний митний платіж (мито + акциз + ПДВ). Сума всіх нарахованих платежів сягне понад 40 % від вартості товарів. Але ми завжди зуміємо порадити клієнту, як об’єднати або роз’єднати вантаж на кілька невеликих посилок із метою зменшення ваги або габаритів та/або уникнення митних платежів. Що ж до неподільних товарів вагою більш ніж 50 кг, наприклад, великих телевізорів, меблів тощо, то за них теж стягується сукупний митний платіж незалежно від вартості.

—      Ну а якщо в супровідних документах указати оціночну вартість, нижчу за реальну?

—      Ситуації бувають різними. Може трапитися всяке. У разі, якщо митник, який проводить огляд, не буде згоден зі вказаною вартістю, він має право провести оцінку самостійно. Оцінка посилки митною службою також проводитиметься тоді, коли в графі «оцінна вартість» не вказано нічого або написано слово «подарунок» (Gift). А процедура оцінки зазвичай тягне за собою затримку в оформленні та доставці посилки й, звісно, збільшення платежів. Урахуйте те, що в сумнівних випадках митники також перевіряють вартість товарів у крамницях США в режимі он-лайн.

—      Знаю, що ваша корпорація надає пільги своїм постійним клієнтам. Розкажіть про це детальніше, будь лаcка…

—      Так, пільги є, і чималі. Наприклад, вага кожної одинадцятої приватної посилки відправляється до України безкоштовно, за рахунок корпорації. Клієнт платить тільки за доставку в Україні, але то — дуже малі суми. Маю уточнити: безкоштовно може бути відправлена середня вага всіх десяти попередньо відправлених посилок протягом одного року. І морські, й авіапосилки можуть бути відіслані безкоштовно, але для цього потрібно, щоб і попередні посилки були відправлені таким способом, як і безкоштовна, тобто безкоштовна «авіа» буде відправлена літаком, якщо попередні десять теж були надіслані літаком.

—      Недавно моя знайома бідкалася, що хотіла би відправити зятю спеціальну будівельну драбину з пристосуванням до роботи на висоті — тут є чимало їх варіантів, для всіляких робіт, — бо він працює будівельником і тим заробляє для сім’ї. Це би дуже полегшило йому роботу. Але драбина, хоч і зручна, й легка, — дещо негабаритна. І жінка не знає, як її упакувати…

—      Ми забезпечуємо доставку посилок і вантажів фактично всіх габаритів до дверей адресата. Мало того, вашій знайомій необов’язково самій навіть їхати й купувати драбину, бо не так уже й просто доставити її громадським транспортом. Вона може замовити доставку з крамниці прямо до нашого складу, повідомивши нам про це. Її покупка може бути відправлена відразу або ж буде зберігатися в нас, поки вона не назбирає речей на одну більшу посилку.

—      У які країни можна відправляти посилки через вашу корпорацію?

—      МЕЕSТ-Аmегіса доставляє посилки безпосередньо адресатам у всіх реґіонах України, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, Узбекистану та більшої частини Росії.

—      Чи в кожній країні ви забезпечуєте доставку «із рук у руки» або «від дверей до дверей»?

—      Фактично в усіх. Обмеження існують у доставці в Росії та Білорусі.

—      А що має обмеження для пересилки або взагалі заборонене?

—      Продукти харчування- їх можна відправити  лише вагою до 10 кг в одній коробці, та й то  не всі. Забороненими для міжнародної пересилки є рослини всіх родів і видів у будь-якому вигляді, у тому числі й гербарії. Не дозволено пересилати вибухові речовини, зброю та її частини. Не підлягають пересилці ліки, якщо це — наркотичні або психотропні лікарські засоби.

—      А як щодо відправлень з України в Америку? Таке можливе?

—      Ми відновили реґулярну доставку відправлень з України до США. Раніше така послуга була призупинена через знайдені в посилках продукти харчування. Американська митниця це суворо забороняє. Пересилка продуктів харчування без сертифікації не дозволена. Але такі посилки доставляємо літаком до США щотижня. Детальніше в кожному конкретному випадку вас проконсультують наші представники.

—      Звичайно, ми дали відповідь далеко не на всі запитання читачів. Як контактувати з вами за потреби?

—      Щоб отримати додаткову інформацію або знайти нашого представника в конкретному реґіоні, телефонуйте нам безкоштовно за номером: 1-800-288- 9949. А для міжнародних дзвінків працює телефон: 1-908-289-5556.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *